O nas

dog-sleep (1)

Przychodnia

Lecznica weterynaryjna VetAmicor działa w dzielnicy Kraków Podgórze od 2008 roku. Specjalizujemy się w leczeniu małych zwierząt domowych, głównie psów i kotów. Jako wykwalifikowany i zgrany zespół jesteśmy w stanie zaopiekować się każdym pacjentem. Nasza profesjonalnie wyposażona przychodnia sprosta wszelkim wymaganiom związanym z leczeniem zwierząt, profilaktyką (szczepienia, zwalczanie pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych), standardowych zabiegów chirurgicznych jak i bardziej wymagających operacji.

wilkolaski
lek. wet.

Waldemar Wilkołaski – Internista, Specjalista Chirurgii Weterynaryjnej

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2001 roku. Od 2008 roku właściciel i kierownik Przychodni Weterynaryjnej “VetAmicor”.
Specjalista w dziedzinie chirurgii weterynaryjnej. Studia specjalizacyjne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu ukończył w 2012 roku.

logo vetamicor
lek. wet.

Bartosz Radek – Internista, Kardiolog

Studia ukończył w 2021 roku. Jego głównym zainteresowaniem jest kardiologia. Ukończył I i II stopień "5-dniowej szkoły kardiologii" organizowanej przez zespół PerfektVet. Wcześniej pracował w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Krakowie oraz w Przychodni Weterynaryjnej "Salamandra".

W chwili obecnej leczeniem zwierząt w Przychodni zajmuje się lek.wet. Waldemar Wilkołaski – internista, specjalista chirurgii weterynaryjnej, radiologii oraz USG oraz lek. wet. Bartosz Radek - internista, kardiolog. Wykonuje echo serca i inne badania diagnostyczne (ciśnienie, EKG, Rtg).
Wśród zabiegów, które wykonujemy znajdują się zabiegi profilaktyczne tj. kastracje i sterylizacje psów i kotów, usuwanie przetrwałych zębów mlecznych , gruczołów okołoodbytowych; operacyjne usuwanie nowotworów, chirurgia narządów wewnętrznych, chirurgia oka, zabiegi cesarskiego cięcia oraz wiele innych. W przychodni zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych, chorób serca, chorób endokrynologicznych, narządów wewnętrznych, chorób skóry, zębów i oczu.

W 2012 roku przenieśliśmy naszą przychodnię na ul. Krakusa 10C. Nowa lokalizacja, nowocześniejsze wyposażenie oraz przestronniejsze wnętrza zapewniają lepsze warunki i jakość świadczonych usług.
Dysponujemy własnym sprzętem laboratoryjnym, pracownią RTG, nowoczesnym aparatem USG i aparatem do wykonywania EKG. W niektórych przypadkach korzystamy z usług laboratoriów zewnętrznych – LabWet , IDEXX, Labolkin, Puławy – dotyczy to zaawansowanych badań tj diagnostyka chorób endokrynologicznych, specjalistyczne badanie krwi nietypowych chorób wewnętrznych, badań genetycznych, bakteriologicznych, mykologicznych oraz histopatologii).